20387عضو

آشنایی با سایت مرجع طب ایرانی

سلام
سلام که نام خدا، یاد خدا و قول خداست
به‌جای مقدمه:
حضرت نوح - که درود خدا بر او باد - چنین دعا می‌کند که: «بار الها! مرا، پدر و مادرم را و هر که با ایمان به خانه من داخل شود و همه مردان و زنان با ایمان عالم را، ببخش و بیامرز»؛ و ما این‌گونه گمان داریم که «تندرستان»، خانه ما و شماست و همه ما و شما آنچنان که خداوند خود خواسته، از قوم «قالوا بلی» و از شمار مؤمنان هستیم. پس ما و شما درباره هم دعا می‌کنیم: «و آن جوانان از پروردگار خواستند که ما را از نزد خود رحمت بخش و راه رشد را مهیا ساز».

تندرستان:

اول اینکه:

دانستن و بیشتر و بهتر و درست‌تر دانستن، حق آدمی است تا به هویت و ماهیت انسانی خویش نزدیک‌تر شود و عقل سلیم به او می‌گوید پرسش و پاسخ خود را از اهل دانش و خرد جستجو کند.

دوم اینکه:

انسان که اشرف مخلوقات است، باید برای کسب شایستگی مقام خلافت خدا در زمین، تندرست و سالم باشد تا جسم و روحی شاداب و بهین داشته باشد و از این راه، بهترین مزاج، بهترین اخلاق و رفتار، و بهترین خدمت ممکن به هم‌نوعان خود را داشته باشد و به عبارتی پندار و گفتار و کردار نیک، جز به تندرستی جسم و جان حاصل نمی‌شود.

سوم اینکه:

طب ایرانی که دانشی حکمت‌بنیان و استوار بر ارتفاع تاریخ باستانی و سر بر فلک‌کشیده دوران طلایی اسلامی است، تمام اصرار و حرفش این است که می‌توان بر اساس شناخت صحیح مزاج هر فرد و تطبیق آن با اصول شش‌گانه ضروری (ستّه ضروری) تندرستی هرکس را حفظ کرد یا به او بازگرداند.

چهارم اینکه:

دوستان شما در «شرکت دانش‌بنیان سیمرغ حکمت ایرانیان Persian-medicine.com» و همکاران علمی ایشان در دانشکده‌های طب سنتی دانشگاه‌های علوم پزشکی، بر اساس وظیفه‌ای انسانی، وجدان شغلی و درک اهمیت اطلاع‌رسانی دقیق، علمی و تخصصی، در این مجال تلاش می‌کنند در سایه هم‌خانگی و هم‌سایگی ما و شما در «تندرستان»، ضمن رابطه‌ای صمیمی، صادقانه و عالمانه، آگاهی شما را از طب ایرانی افزایش دهند و اگر «آگهی» نیز در این راستا می‌بینید، تمام تلاش ما بر این است که «آگهی» و «آگاهی» توأم باشند.

فرجام:

از همه دوستان و همکاران دانشی که چه در زمینه علمی و چه در حوزه اجرایی و مدیریتی برای پیشبرد اهداف «تندرستان» فعالیت می‌کنند سپاس‌گزارم و تندرستی ایشان را از خداوند بزرگ خواستارم. 

بیا ره‌توشه برداریم
قدم در راه بگذاریم


دکتر حسین رضایی‌زاده
مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان سیمرغ حکمت ایرانیان
دکترای تخصصی طب سنتی ایران
دانشگاه علوم پزشکی تهران
  

سایت مرجع طب سنتی ایران به عنوان کامل‌ترین سایت موجود در کشور، جهت اطلاع‌رسانی صحیح در مورد دانش طب سنتی راه‌اندازی شده است. در این وب‌سایت، اطلاعات کاملی در مورد طب سنتی ایران ارائه شده و بازدیدکنندگان سایت، هر اطلاعاتی در مورد این دانش بخواهد، می توانند به دست آورند.

امکانات موجود در سایت مرجع طب سنتی ایران:

 1. معرفی الگویی برای سالم زیستن
 2. آموزش مفاهیم و مبانی طب ایرانی
 3. معرفی پزشکان مورد تأیید طب ایرانی
 4. معرفی حکمای بزرگ طب ایرانی
 5. معرفی درمانگاه‌های معتبر طب ایرانی
 6. معرفی کتب و نشریات معتبر طب ایرانی
 7. معرفی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی و استانداردها و بایدها و نبایدهای استفاده از آنها
 8. معرفی شرکتهای تولیدکننده داروهای گیاهی و محصولات طبیعی
 9. ارایه مقالات معتبر علمی و دانشگاهی در زمینه طب ایرانی

سایت مرجع طب سنتی ایران، دارای مزایایی نسبت به دیگر سایت‌های مشابه است که از جمله آنها می‌توان به نکات زیر اشاره نمود:

 • پشتیبانی علمی و محتوایی سایت از سوی نفرات برتر دکترای تخصصی طب سنتی ایران و پژوهشگران نخبه و برتر کشور؛
 • طرح مباحث علمی طب ایرانی صرفاً بر اساس منابع و مستندات علمی و متون طبی ایرانی و دوری از ادعاهای آنچنانی و غیرواقعی در مورد این دانش؛
 • توجه ویژه به پژوهش در دانش طب ایرانی؛
 • توجه به حواشی و مسائل مربوط به این دانش از جمله معرفی کتب، نشریات، درمانگاه‌های دانشگاهی، مطب‌های مورد تأیید، پرسش و پاسخ آنلاین، برگزاری مسابقه، انتشار خبرنامه، معرفی گیاهان دارویی و داروهای گیاهی و...؛
 • توجه به لزوم ارتباط مفید و مؤثر با پزشکی رایج و اجتناب از رد آن؛

سایت مرجع طب سنتی ایران امید دارد که با به‌روزرسانی مطالب سایت، گامی هر چند کوچک در جهت ارتقاء دانش علمی کاربران بردارد و از این طریق پزشکان، ناشران، تولیدکنندگان داروهای طبیعی و مؤلفان بتوانند تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهند.

چنین باد.