20391عضو

دکتر رضایی زاده پیشرفت‌های دانشکده طب سنتی را نشان دهنده رویکرد علمی حاکم بر آن دانست

دکتر رضایی زاده پیشرفت‌های دانشکده طب سنتی را نشان دهنده رویکرد علمی حاکم بر آن دانست
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر رضایی زاده رییس دانشکده طب سنتی به تشریح وضعیت و روند علمی و پژوهشی دانشکده طب سنتی از بدو تأسیس تاکنون پرداخت و گفت: بر اساس منبع Scopus تعداد 153 مقاله از دانشکده طب سنتی در مجلات معتبر منتشرشده است که از این تعداد، 22 مورد  Randomized Clinical Trials، 26 مورد  Experimental Studies، 37 مورد Review Articles ، 29 مورد Letters to Editor، 23 مورد Comparative Researches، 13 مورد Historical و 3 مورد Case Reports بوده است.
وی با اشاره به انتشار مجله انگلیسی‌زبان Traditional and Integrative Medicine Journal افزود: این مجله  به‌صورت کاملاً منظم تاکنون 4 شماره آن منتشر شده و حاوی مقالات متنوع و ارزشمند علمی است که در مسیر نمایه شدن معتبر بین‌المللی قرارگرفته است.
دکتر رضایی زاده تعداد طرح‌های پژوهشی مصوب دانشکده طب سنتی را بیش از 54 عنوان برشمرد و افزود: تاکنون بیش از 49 عنوان کتاب با نشان دانشکده و مجموعاً بیش از 80 عنوان کتاب توسط اعضای هیات علمی دانشکده منتشر شده است.
وی یادآور شد، البته مقالات بسیار متعددی در چند ماه اخیر در مجلات معتبر ثبت و پذیرش شده‌اند که چون هنوز منتشر نشده‌اند در این فهرست قرار نگرفته‌اند.
رییس دانشکده طب سنتی با اشاره به بهبود قابل‌توجه آمار مقایسه‌ای گزارش علم‌سنجی دانشکده در سال‌های 93 و 94 گفت:  این مقایسه نشان می‌دهد که برنامه‌ریزی دقیق و مؤثری صورت گرفته که امیدواریم در گزارش 95 و همچنین 96 این روند صعودی به شکل چشمگیرتری بروز یابد.
دکتر رضایی زاده تصریح کرد: با خیز بلند گروه تاریخ پزشکی و همچنین فعال کردن انجمن دانشجویی طب و داروسازی سنتی در مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویان و جذب حدود 50 دانشجوی پزشکی و داروسازی و... به‌زودی شاهد اتفاقات بسیار ارزشمندی خواهیم بود.
وی  دانشکده طب سنتی را  یک دانشکده نوپا دانست که از سال 1386 تشکیل شده است افزود: اولین دانش‌آموختگان دانشکده طب سنتی از سال 92-91 فارغ‌التحصیل شده‌اند و از سال 1392 به بعد به شکلی کاملاً تدریجی با جذب اعضای هیات علمی اولیه، تعداد هیات علمی آن به 15 نفر در سال 1395 رسیده است که همگی جوان و استادیار هستند.
 


مرجع: روابط عمومی دانشکده طب سنتی
تاریخ درج: 1395/10/15
مطالب مرتبط
انتصاب دکتر آرمان زرگران به عضویت آکادمی جهانی تاریخ داروسازی
آشنایی با مهارت های اولیه چی گنگ پزشکی در دانشکده طب سنتی
برگزاری اولین سمپوزیوم معرفی طب فراگیر و طب ایرانی به زبان انگلیسی در ایران
معرفی دستاوردهای طب سنتی ایرانی در نشست سه‌ روزه سازمان بهداشت جهانی
کنفرانس علمی یک روزه دوره مقدماتی آشنایی با مبانی پزشکی ایرانی در بیمارستان ضیائیان
دیدارهیأت رییسه دانشکده طب سنتی با دانشجویان
دکتر روجا رحیمی به عنوان پژوهشگر نمونه برگزیده شد
بازدید رییس دانشگاه گان سوی چین از دانشکده طب سنتی
برگزاری جشنواره شیرینی و دسرهای سنتی ایرانی در دانشکده طب سنتی
فعالیت نخستین استاد ایرانی در دانشگاه سانتیاگو اسپانیا در رشته طب سوزنی
تشکیل گروه خیرین سلامت طب سنتی
کارگاه آموزشی طب سنتی با محوریت اصلاح سبک زندگی به شیوه طب ایرانی برگزار شد
برگزاری سومین جلسه شورای فرهنگی دانشکده طب سنتی
بازدید رییس دانشگاه جیما اتیوپی از دانشکده طب سنتی
دکتر رضایی زاده به عنوان دبیر علمی دومین کنگره ملی و اولین کنگره بین المللی طب فراگیر در سرطان منصوب شد
123456789