20391عضو

برگزاری اولین سمپوزیوم معرفی طب فراگیر و طب ایرانی به زبان انگلیسی در ایران

برگزاری اولین سمپوزیوم معرفی طب فراگیر و طب ایرانی به زبان انگلیسی در ایران
به گزارش روابط عمومی دانشکده طب سنتی، سمپوزیوم معرفی طب فراگیر و طب ایرانی با حضور دکتر فرناندو سالگادو از دانشگاه سانتیاگو د کامپوستلا اسپانیا، با همکاری دانشکده طب سنتی و دانشکده پرستاری و مامایی و نیز دفتر طب سنتی وزارت بهداشت روز دوشنبه 4 بهمن ماه برگزار شد. 
این سمپوزیوم که به زبان انگلیسی در دانشکده پرستاری و مامایی و برای دانشجویان خارجی این دانشکده برگزار شد، با استقبال اعضای هیأت علمی و سایر دانشجویان نیز مواجه شد.
پس از افتتاح سمپوزیوم توسط دکتر نیکبخت معاون بین الملل دانشکده پرستاری، دکتر کاظمی معاون بین الملل دانشکده طب سنتی به معرفی برخی مکاتب طب سنتی و مکمل از جمله طب ایرانی، طب سنتی چینی، طب سوزنی و کایروپراکتیک پرداخت و رویکرد سازمان جهانی بهداشت به این طب ها را بیان کرد. 
وی سپس با تأکید بر گرایش رو به افزایش بهره گیری از طب فراگیر در نظام سلامت بسیاری از کشورها، این گسترش را ناشی از علل مختلفی ازجمله افزایش پاسخ به درمان و رضایتمندی در صورت تلفیق طب سنتی و مکمل در طب رایج دانست.
دکتر کاظمی در ادامه با معرفی جایگاه طب سنتی و مکمل در سیستم آموزشی و درمانی برخی کشورها، ابراز امیدواری کرد که با بهره گیری از این تجربیات، ارائه خدمات طب فراگیر در کشور ارتقاء یابد.
در ادامه دکتر رضایی زاده رییس دانشکده طب سنتی درخصوص استفاده از انواع روشهای درمانی طب سنتی به منظور افزایش کیفیت زندگی بیماران سرطانی و کاهش درد و عوارض ناشی از شیمی درمانی و پرتودرمانی سخن گفت و برخی از گیاهان دارویی پرکاربرد در این زمینه را معرفی کرد.
در ادامه دکتر فرناندو سالگادو ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و آشنایی با طب سنتی ایرانی، به بیان تاریخچه و جایگاه طب سنتی و مکمل در اروپا پرداخت.
وی در ادامه درخصوص جایگاه طب سنتی در نظام سلامت کشورهای اروپایی و همچنین سیستم آموزشی طب سوزنی در دانشگاه های اسپانیا به تفصیل سخن گفت.
این سمپوزیوم با ارائه سخنرانی دکتر روجا رحیمی معاون پژوهشی دانشکده طب سنتی با موضوع گیاهان دارویی مورد استفاده در طب سنتی ایرانی ادامه پیدا کرد.
دکتر علیزاده عضو هیأت علمی دانشکده طب سنتی نیز درخصوص ریشه های طب سنتی ایرانی و مزاج شناسی به ارائه سخنرانی پرداخت.
 


مرجع: روابط عمومی دانشکده طب سنتی
تاریخ درج: 1395/11/13
مطالب مرتبط
دکتر رضایی زاده به عنوان دبیر علمی دومین کنگره ملی و اولین کنگره بین المللی طب فراگیر در سرطان منصوب شد
دبیر علمی دومین کنگره ملی و اولین کنگره بین المللی طب فراگیر در سرطان منصوب گردید
همسر نخست وزیر ترکیه از دانشکده طب سنتی و چگونگی ارائه خدمات سلامتی و درمانی طب سنتی بازدید کرد
بازدید هیأت آکادمی طب سنتی چین از دانشکده طب سنتی
مناظره دکتر امیرحسین امامی و دکتر حسین رضایی زاده در کنگره ملی طب فراگیر در سرطان
کنگره طب فراگیر در سرطان؛ طب مکمل و طب رایج، همگرایی و هم افزایی برگزار شد
لزوم اجازه ی پزشک معالج در مصرف داروهای گیاهی
نشست تخصصی جایگاه طب سنتی و مکمل در درمان چاقی